Co nam daje ubezpieczenie turystyczne

Co nam daje ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie turystyczne, które można nabyć u polskich ubezpieczycieli, obejmują ewentualne koszty pobytu i leczenia szpitalnego, transport pomiędzy jednostkami medycznymi, chronią nas od następstw od nieszczęśliwych wypadków, oraz przed odpowiedzialnością cywilną, jeśli prowadzimy własne auto. Co więcej ubezpieczenie turystyczne, obejmuje ochroną również nasz bagaż, na przykład gdy do kradzieży dojdzie na płycie lotniska. Można też nabyć popularny assistance, czyli możliwość przewiezienia chorego, ze szpitala w obcym kraju do polski. Gdy zaś chorego czeka długa hospitalizacja na terenie obcego państwa, pakiet assistance, pokrywa koszty związane z pobytem bliskich osób w hotelach.

Ubezpieczenie turystyczne, pokrywa tez ewentualne koszty poszukiwania zaginionych turystów, na przykład na szlakach górskich, czy na morzu, gdy ubezpieczony wypłynął na niebezpieczną odległość. W ramach tego ubezpieczenia, można też za granicą korzystać z pomocy prawnej, na przykład gdy nie słusznie zostaliśmy oskarżeni o czyn niezgodny z obowiązującym prawem w państwie w, którym aktualnie przebywamy. W ramach tego ubezpieczenia oferowana jest nam też pomoc finansowa. Jak wiadomo w życiu, zdarzają się różne wypadki, również za granica, jesteśmy na nie narażeni. Dlatego warto wyjeżdżając pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu, które pozwoli nam wypoczywać w spokoju,a w razie ewentualnych kłopotów, pomóc się z nimi uporać.

Jak wybrać dobre ubezpieczenie turystyczne

Zależnie od towarzystwa ubezpieczeniowego, potencjalny klient ma do wyboru, wiele wariantów ubezpieczeń. Różnią się one między sobą przede wszystkim zakresem ochrony, oraz wysokość kwoty ubezpieczenia. Najlepiej wybrać takie ubezpieczenie, które będzie spełniało nasze potrzeby i oczekiwania. Warto przy wyborze zwrócić dokładnie uwagę, na wszelkie limity, na przykład na leczenie dentystyczne. Jest to niezmiernie ważne, gdyż zwykły ból zęba może nasz pobyt zamienić w koszmar, a wyleczenie go u dentysty w obcym kraju, będzie skutkowało olbrzymimi kosztami. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych, wylicza wysokość składek, w zależności od obszaru geograficznego. W ten sposób, inną stawkę zapłacimy za to samo ubezpieczenie w USA, Europie, czy Afryce. Będąc już na wakacji, nie ze wszystkim od razu musisz biegać do ubezpieczyciela. Jeśli potrzebna jest Ci, jedynie konsultacja medyczna, staraj się pokryć to z własnej kieszeni.

O zwrot kosztów, możesz obiegać się po powrocie do kraju. W przypadku poważnych wypadków, gdzie leczenie medyczne, jest konieczne, o zwrot kosztów, najlepiej będzie ubiegać się bezpośrednio u ubezpieczyciela. Gdy nie bardzo wiesz, co masz robić, najlepiej zadzwoń na infolinię. Możesz też dzwonić bezpośrednio do swego agenta, wtedy jednak koszty połączenia telefonicznego będą ogromne. Gdy towarzystwo nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, po powrocie do kraju, możesz żądać zadośćuczynienia.