Sukces turystyki medycznej w Polsce

Sukces turystyki medycznej w Polsce

turystyka medyczna w Polsce

Jeszcze kilka lat temu osoby, które zwracały uwagę na potencjał naszego kraju w zakresie turystyki medycznej były postrzegane jako te, które wypowiadają się na temat zagadnień, o których nie mają pojęcia.

Okazuje się jednak, że od roku 2008 mieliśmy do czynienia z wieloma bardzo istotnymi zmianami, możemy przy tym mówić o prawdziwym boomie na przyjazdy do naszego kraju po to tylko, aby poddać się zabiegom medycznym. Z roku na rok mamy zresztą coraz więcej do zaoferowania turystom medycznym.

Na pierwszy plan wysuwa się to, że zatrudniony w Polsce personel medyczny jest coraz lepiej wykształcony. Poprawia się też jakość wyposażenia gabinetów i dziś można wykonać w nich praktycznie każdy zabieg. Okazuje się przy tym, że możemy proponować ceny konkurencyjne w stosunku do tego, co polecają inne kraje europejskie, spowolnienie gospodarcze sprawia zaś, że argument cenowy jest brany poważnie pod uwagę.

Turystyka medyczna nie tylko nie wywołuje więc większego zdumienia, ale również staje się ważną gałęzią polskiej gospodarki. Rośnie przecież nie tylko liczba odwiedzających Polskę turystów medycznych, ale i obsługujących ich placówek. Sektor ten coraz częściej jest zatem analizowany jako jeden z najbardziej rozwojowych stwarzając szereg możliwości. Pojawiają się w nim również najnowocześniejsze technologie, z których chętnie korzystają także nasi rodacy. Co jednak sprawia, że to nasz kraj zanotował tak duży postęp?

Nie powinniśmy się oszukiwać, kluczową rolę odgrywa bowiem argument cenowy. I choć często narzekamy na koszt poszczególnych zabiegów medycznych, nie da się zaprzeczyć, że w Polsce są one nawet o czterdzieści procent tańsze niż w innych państwach unijnych. Co więcej, istnieją sytuacje, w których różnica ta sięga nawet osiemdziesięciu procent.

Nie bez znaczenia jest jednak i to, że bardzo wysoki standard świadczonych w Polsce usług medycznych idzie w parze z krótkimi okresami oczekiwania. Plusem jest też znakomite wyszkolenie personelu medycznego, w tym zwłaszcza znajomość języków obcych. Stwarza to bardzo dobre wrażenie, a jednocześnie przyczynia się do tego, że turyści medyczni chętnie wracają do Polski. Najczęściej wybierane są zabiegi stomatologiczne, bardzo wysoko notowana jest jednak również chirurgia plastyczna, operacja kardiologiczne oraz ortopedyczne.

POLECAMY: http://kardiolog-kielce.com