Meble glamour do salonu – dopasuj meble do stylu wnętrza mieszkania

Każdy właściciel mieszkania chciałby, ażeby jego pokoje umeblowane były oryginalnie i elegancko. Nie każdy adoruje jednak taki sam styl urządzenia i zazwyczaj każdy ma inny gust. Jedni są zapaleńcami stylu klasycznego z wykorzystaniem mebli rustykalnych przypominających dawną polską osadę. Wówczas pobocznym wyposażeniem domu będą drewniane dodatki ozdobne stylizowane na wzór wiejski. Obowiązujące są wtenczas drewniane wzory stylizowane na naczynia wiejskie, suszone kwiaty polne oraz zboże, a również haftowane bądź też robione na szydełku, firanki, serwetki, obrusy i zasłonki. Absolutnie inny styl wolno uzyskać wybierając meble glamour. 

Taki styl nienagannie odzwierciedlają:

krzesła glamour: pikowane/ludwik – duże krzesła pikowane z ozdobnymi oparciami – zobacz przykład krzeseł i innych mebli glamour na stronie stolik glamour

ławy

stoły/stoliki

konsole

komody

Ten rodzaj wyposażenia meblowego wymaga również dodania do niego właściwych szczegółów dekoracyjnych. Wskazane będą wielkie, zdobione dywany, a także ciężkie wzorzyste zasłony. Ewidentnie profesjonalne muszą być również lampy oraz inne akcesoria dekoracyjne, takie jak świeczniki, wazony i inne detale wyposażenia mieszkalnych wnętrz.

Meble określają każde wnętrze mieszkalne

Osoby, które mogą cieszyć się posiadaniem własnego mieszkania, z reguły starają się tak zarządzić wykorzystaniem poszczególnych pokoi, ażeby jedno z nich stało się sercem całego domu. Mowa oczywiście o wielkim salonie. Jest to pomieszczenie, które nieczęsto można zaaranżować w mieszkaniu w bloku mieszkalnym, bo zwykle żaden z pokoi nie ma tak gigantycznej przestrzeni. W przypadku domu, warto jednakże rozważyć możliwość wydzielenia pomieszczenia na salon. Jest to pomieszczenie, które w zasadzie służy wielu zamiarom. Po pierwsze jest największym, a więc centralnym miejscem domu, w którym skupia się na ogół cała rodzina. Po drugie, jest pomieszczeniem reprezentacyjnym, w którym przyjmowaniu są goście, a również urządzane są rodzinne przyjęcia. Żeby niemniej jednak salon spełniał swoją rolę, należy go dobry urządzić, aby z jednej strony był funkcjonalny, zaś z drugiej stanowił wizytówkę gospodarzy. 

Elementem urządzenia salonu, który nadaje mu wyśmienitego klimatu jest na pewno kominek. Stanowi on nie jedynie element dekoracyjny, który znacznie odróżnia dom od mieszkania w bloku, jednak do tego w chłodne dni jest znamienitym uzupełnieniem systemu centralnego ogrzewania. W pomieszczeniu, w którym znajduje się kominek, muszą się obowiązkowo znaleźć odpowiednie meble. W tej chwili salon wolno urządzić na wiele przeróżnych sposobów oraz dużo różnych stylów. 

Współczesne vs glamour

Jeżeli kluczowym szczegółem urządzenia salonu będą meble współczesne, wykonane z wykorzystaniem szkła i metalu, też pozostałe elementy wyposażenia salonu powinny nawiązywać do tego stylu. W takim wypadku nie jest więc wskazane wieszanie ciężkich zasłon bądź też dekorowanie salonu rzeźbami i klasycznymi obrazami. Tego rodzaju szczegóły dekoracyjne będą tudzież jak najbardziej wskazane wtenczas, gdy w salonie odnajdą się stylizowane meble glamour. Są one w większości wypadków niesłychanie bogato zdobione oraz wykonane z naturalnego, litego drewna. Niektóre z nich mogą być stylizowane na wzór kolonialny, inne zaś mogą przypominać wystrój wnętrz mieszkalnych z dawnych czasów polskiej szlachty. Na milion procent są to meble glamour oraz bardziej wskazane dla osób borykających się z przeszkodami alergicznymi. Do ich produkcji nie wykorzystuje się tak dużej liczby substancji chemicznych, jak ma to miejsce w wypadku mebli z płyt wiórowych. Jednakże wybór mebli do salonu jest zawsze podyktowany indywidualnymi gustami posiadaczy pomieszczenia. Jeżeli domownikom bardziej odpowiada styl nowoczesny, wskazane będą łatwe detale wyposażenia bez akcesoryjnych detalów dekoracyjnych. Jeżeli jednakże mieszkańcy znacznie bardziej lubują się we wnętrzach wzorowanych na stylu glamour, należałoby by zadbali także o wyposażenie salony przypominające właśnie to starsze wzornictwo. 

Zobacz także: stół glamour

Dodaj komentarz